Fakro – międzynarodowa jakość polskiej marki

CategoriesRolety

Fakro jako pierwsza firma w Polsce zaczęła produkować okna dachowe; była wtedy małą firmą rodzinną z 100% polskim kapitałem. Był rok 1991. Dziś to Grupa Fakro i marka, która jest jedną z wiodących na międzynarodowym rynku okien dachowych. Produkty Grupy docierają do ponad 50-ciu krajów świata.

Siła marki Fakro tkwi w dążeniu do ciągłego rozwoju, stawianiu na innowacyjność i kreatywność, a także zwracaniu uwagi na odpowiedzialność społeczną i etykę biznesu. W ramach działalności Grupy m.in. stworzono centrum badawczo – rozwojowe oraz powołano Fundację Pomyśl o Przyszłości, której zadania skupiają się wokół szerzenia wiadomości na temat gospodarki. Dalszy rozwój marki planowany jest w oparciu o wizję ekologicznego, energooszczędnego i inteligentnego domu.

Ogromną zaletą okien dachowych Fakro, przekładającą się na wygodę klienta, jest tabliczka znamionowa umieszczona w prawym lub lewym górnym rogu skrzydła (może być to inne miejsce w zależności od modelu okna). Na tabliczce znajdują się informacje o typie i rozmiarze okna. Dzięki temu decydując się na zakup osłon okien dachowych bez problemu dopasujemy ich rozmiar do okna, a taka inwestycja jest niezbędna jeśli chcemy komfortowo korzystać z pomieszczeń znajdujących się na poddaszu.

Poddasze i jego skuteczna ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem

Przestrzeń poddasza jest bardzo specyficzna. Dlaczego? Ponieważ jest tą, która podczas letnich, słonecznych dni nagrzewa się najszybciej. Zresztą nie tylko letnich, wczesna wiosna i jesień też często pełne są słońca. Oczywiście uwielbiamy słońce, ale we własnym domu szukamy przed nim wytchnienia i chcemy spędzać czas w przyjemnym chłodzie.   W domach poddasze to często miejsce, gdzie znajdują się sypialnie i pokoje dziecięce, garderoby i łazienki właścicieli – zatem pomieszczenia, w których najczęściej przebywamy rano, a potem w porze popołudniowej lub wieczornej. Z kolei mieszkania znajdujące się na poddaszu często tworzą otwartą przestrzeń; czasami przestrzeń ta służy właścicielowi również do pracy. Nikt nie chce latem spędzać całego dnia gotując się w upale lub przenosić się wieczorem na poddasze, na którym temperatura zbliża się do poziomu garnka z gotującą wodą.

Sklep internetowy Knall oferuje pełny zestaw produktów służących osłonie pomieszczeń poddasza. Jedną z firm, z którą współpracujemy w przypadku tej grupy produktów jest właśnie Fakro. Dzięki jej długoletniemu doświadczeniu jesteśmy pewni, że nasi Klienci otrzymują produkt najwyższej jakości, a przy tym idealnie dobrany do rozmiaru okna dzięki tabliczkom znamionowym. Mamy tu rolety: dekoracyjne (ARP, ARP elektryczna, ARS Eko), zaciemniające (ARF, ARF elektryczna), plisowane (APS) oraz zewnętrzne (ARZ solarna, ARZ Z-Wave elektryczna, ARZ-H); żaluzje (AJP, AJP elektryczna) oraz markizy (AMZ, AMZ elektryczna, AMZ NEW, AMZ solarna).

About the author

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *