Jak można pozbyć się hałasu z zewnątrz?

CategoriesRolety

Mieszkanie w bloku wielorodzinnym ma wiele zalet. Z całą pewnością jednak nie jest przesadnie komfortowe. Nawet osoby, które nie są wrażliwe na hałasy nie mogą przecież zaprzeczyć, że nieustanne remonty, hałaśliwi sąsiedzi, szczekające psy i bawiące się dzieci mogą dać się we znaki. Walka z tego rodzaju problemami może odbywać się na co najmniej kilka sposobów. Można próbować uciszać otoczenie wstępując na wojenną ścieżkę ze wszystkim sąsiadami. Lepszą opcją okazuje się jednak pozbywanie się hałasu z wykorzystaniem prostych trików, zwykle wymagających jedynie niewielkich nakładów finansowych.

Dlaczego hałas w bloku jest tak dużym problemem?

Choć czasem można usłyszeć, że osoby pomstujące na panujący w blokach wielorodzinnych hałas trochę przesadzają, nie warto przejmować się tymi głosami. Hałas ma prawo dawać nam się we znaki. Naukowcy nie mają wątpliwości, że wpływa niekorzystnie na nasze samopoczucie. Dźwięki, które dobiegają z zewnątrz, mają prawo utrudniać nam codzienne funkcjonowanie. Przyczyniają się nie tylko do fizycznego i psychicznego zmęczenia, ale również do problemów z koncentracją, napięcia, a nawet zmiany rytmu serca. Wpływają na nasze rozdrażnienie i sprawiają, że konflikty z domownikami nie tylko wybuchają częściej, ale również są trudniejsze do opanowania niż ma to miejsce w innych okolicznościach.

Wyciszanie mieszkania – od czego zacząć?

Świadomi zagrożenia, jakie stwarza hałas, możemy zacząć zastanawiać się nad tym, jak skutecznie wyciszyć mieszkanie, jeśli nie chcemy, aby dawał się nam we znaki. Sposobów jest co najmniej kilka, jednym z najskuteczniejszych okazują się przy tym panele akustyczne. Umieszcza się je na ścianie, rozwiązania te zwracają przy tym na siebie uwagę nie tylko dlatego, że skutecznie radzą sobie z ulicznym i sąsiedzkim gwarem. Ich niekwestionowanym atutem jest również to, że mają walory wizualne przeobrażające wnętrze. Osłonięte tkaniną obiciową ocieplają wnętrze i wprowadzają do niego bardziej rodzinny klimat. Nie są może najtańsze. Ich funkcjonalność sprawia jednak, że wiele osób decyduje się na poniesienie kosztu związanego z zakupem.

Czasem nie trzeba zresztą wydawać dużych pieniędzy, aby wytłumić nieco hałas. Coraz modniejsze okazują się być elementy wystroju z tkanin akustycznych. Jeśli lubimy rozwiązania typowo ozdobne, sięgajmy przede wszystkim po te, które mają pluszowe obicia. Plusz doskonale absorbuje dźwięki z otoczenia, a przy tym jest miły w dotyku i przytulny.

Okna i osłony okienne w walce z hałasem

Bardziej radykalnym rozwiązaniem cieszącym się opinią wyjątkowo skutecznego, jest inwestycja w okna wyciszające. Modele odznaczające się wysokim stopniem izolacyjności akustycznej znajdują się dziś w ofercie niemal każdego producenta. Ich znakiem rozpoznawczym jest zresztą nie tylko skuteczność, ale i coraz większa przystępność cenowa. Można więc zainwestować w nie bez obaw o to, że pozbędziemy się nie tylko hałasu, ale i sporych oszczędności.

w sypialni

Skuteczną barierą akustyczną okażą się też, z pewnością, zewnętrzne osłony okienne. W cenie są dziś nie tylko klasyczne okiennice, ale i rolety zewnętrzne, które – dodatkowo – mogą ochronić nas przed włamaniem. Te ostatnie są zwykle wykonane z eleganckiego i trwałego wzmocnionego aluminium. Posiadają rygle i blokady, nie ma więc mowy o łatwym podniesieniu ich, jeśli sami tego nie zrobimy. Po zainstalowaniu rolet poziom hałasu może zostać obniżony nawet o 10 decybeli. Oczywiście, podobnie jak ma to miejsce w przypadku okien wygłuszających, mamy do czynienia z rozwiązaniami, które nie zawsze są jednakowo skuteczne. Chcąc podnieść poziom zadowolenia z nich warto zainwestować w pomoc doświadczonej ekipy montażowej.

Bez względu na to, jakie rozwiązanie wybierzemy, pamiętajmy o tym, aby w odpowiedni sposób konserwować je i utrzymywać w czystości. Najlepszym źródłem informacji na temat tego, jakie kroki podejmować, pozostaje strona internetowa producenta konkretnej propozycji. Cennym wsparciem może okazać się jednak również sprzedawca w sklepie https://www.knall.com.pl, w którym zaopatrujemy się w tego rodzaju rozwiązania.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *