Jakie rolety na okna dachowe?

CategoriesRolety

Jeżeli jesteśmy właścicielami niewielkiego domku parterowego z poddaszem mieszkalnym, właśnie na poddaszu decydujemy się na montaż okien dachowych. A jeżeli mamy już założone okna dachowe, zastanawiamy się jakie rolety na okna dachowe wybrać, aby idealnie pasowały do wystroju wnętrza oraz chroniły nas przed wpadającym na poddasze słońcem. Jak wiadomo, latem przebywanie w pokoju o silnym nasłonecznieniu może być męczące, dlatego rolety w oknach są niezbędne. Kiedy mamy dom z poddaszem, takie okna dachowe są jednym z najlepszych rozwiązań, dają właściwą ilość światła, a dodatkowo oszczędzają miejsce na ścianach, gdzie mogą stanąć meble i inne elementy wyposażenia wnętrza.

Decydując się na rolety na okna dachowe, z jednej strony chcemy dodatkowo udekorować wnętrze, dopasować je kolorystycznie i stylowo, z drugiej zastanawiamy się nad najlepszą ochroną przed wpadającym światłem dziennym, tak aby przebywanie w danym pomieszczeniu było przyjemne. Zastanówmy się jakie rolety do okien dachowych będą najlepsze? Jakie rolety w oknach dachowych zamontować, aby osiągnąć funkcjonalność i estetyczność we wnętrzu?

Idealne rolety do okien dachowych

Jeżeli na poddaszu mamy tylko okna dachowe, musimy zastanowić się nad ich prawidłowym osłonięciem, albowiem promienie słońca wpadające do środka, mogą nam skutecznie utrudnić właściwe funkcjonowanie w części mieszkalnej. Jakie rolety wybrać? Jaki system rolet do okien dachowych będzie najlepszy? Wszystko zależy od naszych preferencji i upodobań. Obecnie na rynku mamy ogromny wybór rolet, dlatego na pewno nie będziemy mieli większych problemów z ich zakupem. Niestety kupując rolety do okien dachowych musimy wybrać specjalistyczne rolety, te tradycyjne dzień noc oraz rzymskie nie będą się nadawać. Mają zupełnie inny system mocowania, rozsuwania i na oknach zamontowanych pod kątem nie będą mieć odpowiedniego zastosowania. W przypadku okien dachowych, czyli montowanych pod pewnym kątem, należy zamontować rolety z systemem sprężynowym, czyli takim, dzięki któremu roleta będzie przylegać bezpośrednio do szyby, a co za tym idzie będzie właściwie chronić całą powierzchnię okna przed wchodzącym do wewnątrz poddasza słońcem.

Rodzaje rolet do okien dachowych

Do rodzajów rolet do okien dachowych zaliczamy rolety oraz żaluzje aluminiowe bądź wykonane z tkaniny. Każdy z tych rodzajów nadaje się do okien dachowych, a wybór zależy od tego, jakie rolety podobają się konkretnemu klientowi.

Rolety czy też inaczej mówiąc żaluzje aluminiowe to typowe rolety do okien każdego rodzaju i jak sama nazwa wskazuje są wykonane z aluminium, a ich cena jest dość przystępna dla każdego portfela. Jego główną zaletą jest wytrzymałość na ostre słońce. Aluminium z którego wykonane są żaluzje nie płowieje i nie zmienia swojego koloru. Dodatkowo są one wyjątkowo proste w myciu, można je przecierać na sucho i mokro. Jeszcze jedna zaleta rolet aluminiowych – światło wpływające do wewnątrz pomieszczenia dzięki roletom jest regulowane i wpuszczane w mniejszych bądź większych ilościach.

Rolety dachowe https://www.knall.com.pl/c224,rolety-dachowe wykonane z tkaniny są o wiele bardziej eleganckie, nadają wnętrzu romantyzmu i dodatkowego blasku. Materiał z jakiego wykonane są rolety to płótno, a mechanizm sprężynowy idealnie utrzymuje je przy oknie. Okna można swobodnie otwierać i zamykać, a roleta pozostaje na swoim miejscu.

Rolety plisowane wykonane z materiału to doskonała propozycja dla wszystkich okien o niewielkich rozmiarach. Dzięki temu że materiał jest plisowany, roleta wygląda estetycznie i doskonale komponuje się z resztą wyposażenia wnętrza. Mocowanie pozwala na naturalne otwieranie i zamykanie okien, bez obawy że roleta opadnie. Fałdy, tak zwane plisy doskonale chronią każdy pokój przed nadmierną ilością wpadającego światła.

Decydując się na rolety dachowe, warto zasięgnąć porady u specjalistów, którzy nie tylko dobiorą odpowiednie rolety do okien dachowych, ale także pomogą w wyborze materiału i kolorystyki rolet, tak aby pasowały one do wystroju wnętrza i odpowiednio spełniały swoją funkcję.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *