Osłony do okien dachowych

CategoriesRolety

Osłony do okien dachowych pełnią dość specyficzną rolę. Kiedy mowa o osłanianiu okien to najczęściej pojawiają się takie kwestie jak ochrona przed intensywnym światłem słonecznym, ochrona prywatności czy uzupełnienie wystroju wnętrz. Czasami zapomina się o jeszcze jednej bardzo istotnej funkcji, która polega na ich zdolności do chronienia wnętrz przed nieprzyjemnie wysoką temperaturą podczas ciepłych miesięcy.

Tu szczególną uwagę trzeba poświęcić pomieszczeniom znajdującym się na poddaszu. W domach stanowią intymną przestrzeń mieszkańców, są tam sypialnie, pokoje dziecięce, garderoby czy łazienki. W nowoczesnym budownictwie często stanowią otwartą przestrzeń. W obu przypadkach muszą być dobrze doświetlone. A to oznacza, że kiedy na dworze świeci słońce to na poddaszu będzie gorąco. Przez szyby okienne do pomieszczeń przenika 80% promieni słonecznych. Tutaj dodatkowo nagrzewa się dach. Dlatego żeby osłony okien dachowych skutecznie  chroniły poddasze przed ciepłem musi je cechować najwyższa jakość. Do wiodących w tej dziedzinie należy marka FAKRO.

FAKRO – jedna z najlepszych firm na rynku okien i osłon dachowych

na poddaszuFirma Fakro to polska marka, która ma za sobą ponad 20 lat historii. Jest producentem zarówno osłon, jak i okien dachowych (była pierwszym ich producentem w Polce). Obecnie, już jako grupa FAKRO, jest jednym liderów na światowym rynku okien dachowych. Na każdym z okien umieszczona jest tabliczka znamionowa zawierająca informacje o typie i rozmiarze okna. Pozwala to dokładnie, bez konieczności mierzenia, dopasować osłonę do okna.

Sklep internetowy Knall, specjalizujący się w sprzedaży osłon okiennych, oferuje produkty marki Fakro wiedząc, że w ten sposób Klienci otrzymują produkty najwyższej jakości. Do wyboru są tu rolety (dekoracyjne, zaciemniające, plisowane, zewnętrzne), żaluzje oraz markizy. Wszystkie osłony z grupy wewnętrznych potrafią skutecznie utrzymać przyjemną temperaturę na poddaszu jednak przy oknach dachowych można dodatkowo pomyśleć o możliwie najbardziej skutecznej ochronie przed nagrzewaniem, a tu najlepiej sprawdzą się rolety dachowe zewnętrzne lub markizy zewnętrzne. W obu przypadkach produkty Fakro cechuje wyjątkowa jakość. Osłony zewnętrze są wyjątkowo efektywne ponieważ przed szybą okienną tworzą coś w rodzaju pancerza. Promienie nie dotykają szyby, a tym samym jej nie nagrzewają. W pomieszczeniach panuje chłód nawet w czasie najgorętszych dni. Rolety zewnętrzne po opuszczeniu dodatkowo wytłumią hałasy z zewnątrz. Markizy nie spełnią tej funkcji, ale mają tę zaletę, że opuszczone nie zaciemnią całkowicie wnętrza – wykonane są ze specjalnej, wytrzymałej i odpornej na czynniki atmosferyczne siatki.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *